Príprava na EURO 2024 sa skončila pre slovenský výber víťazne
Zdroj foto: Slovenský futbalový zväz

V nedeľu odohrali slovenskí futbalisti na štadióne Malatinského v Trnave posledný prípravný zápas pred EURO 2024. Súperovi z Walesu slovenský výber nedovolil skórovať a ovnako ako proti San Marínu, zvíťazilo Slovensko 4 : 0.

Skóre otvoril v 45. minúte Juraj Kucka, v druhom polčase pridali góly Boženík a Bénes. V zápase padol aj vlastný gól Walesu.

V zápase zasahovali aj lekári a fyzioterapeut, Juraj Kucka dostal lakťom do tváre, Peter Pekarík zas kopanec do členka. Podľa slov trénera: „Mali sme v tom zápase viacero problémov. Denis Vavro tiež striedal pre mierne bolesti v zadnom stehennom svale. Kuckovi asi budú musieť zašiť obočie, no bude v poriadku.“

Majstrovstvá Európy začínajú 14. júna 2024 a náš výber odohrá svoj prvý zápas (skupina E) 17. júna proti Belgicku vo Frankfurte na štadióne Deutsche Bank Park s kapacitou 58 000 návštevníkov.