Kto sme?

Medzinárodná futbalová agentúra Stars & Friends vznikla  v roku 2005 zlúčením agentúr Star Factory a Stars & Friends GmbH, ktoré spojili svoje agentúry v Rakúsku, Nemecku a na Slovensku. Postupne sme rozširovali svoje pole pôsobnosti a súčasnosti STARS & FRIENDS pôsobí v krajinách – Slovensko, Rakúsko, Nemecko, Chorvátsko, Srbsko, Portugalsko, Holandsko, Turecko a Argentína.

Filozofia našej agentúry je postavená na troch pilieroch:

Skauting – disponujeme profesionálnym tímom skautov s bohatými skúsenosťami v medzinárodnom futbale. Našich skautov neustále vzdelávame, využívame najnovšie technológie a neustále držíme trendy moderného skautingu. Vďaka tomu vyhľadávame talentovaných hráčov so zručnosťami a mentalitou, ktoré im dávajú predpoklady presadiť sa v medzinárodnom futbale. Počas ich kariéry neustále sledujeme rozvoj hráčov, monitorujeme ich výkonnosť a konzultujeme s nimi všetky moderné trendy vo futbale, čo našim hráčom dáva možnosti neustále sa zlepšovať. Taktiež mnohé európske kluby poznajú našu metodiku skautingu, a preto často s nami konzultujú výkonnosť a potenciál hráčov rôznych vekových kategórií.
 
Servis – našim hráčom poskytujeme komplexný balík profesionálnych služieb primeraný ich veku a potrebám a to najmä:
 
  • materiálne zabezpečenie
  • právne služby
  • finančné, daňové a poistné poradenstvo
  • mentálny koučing
  • lekársku starostlivosť
  • trénerský servis
  • marketingový a komunikačný servis
  • imidžovú podporu
  • správu reklamných a sponzoringových kontraktov
  • zastrešujeme aj filantropické aktivity hráčov prostredníctvom Nadácie STARS & FRIENDS

O hráčov sa staráme od ich útleho veku až do konca ich futbalovej kariéry a prežívame s nimi všetky radosti aj starosti. Vzájomná dôvera, spokojnosť hráča a jeho pohoda na ihrisku aj mimo neho sú pre nás prvoradé. Sme pri nich nielen keď sa im darí, ale aj keď sa im nedarí. Práca s mládežou nás veľmi napĺňa, považujeme za veľmi dôležité, aby mladé talenty mali pri sebe profesionálov v každom článku, ktorý je v kariére nezastupiteľný. Sledovanie progresu u jednotlivých hráčov je úžasný pocit.

Predaj -  počas celej doby zastupovania hráča sa snažíme hráčovu kariéru nastaviť tak, aby mohol hrať čo najdlhšie obdobie na čo najvyššej úrovni. Naši hráči hrali a hrajú v TOP ligách a TOP kluboch. Počas našej dlhoročnej činnosti sme zrealizovali niekoľko stoviek prestupov, čo nám umožnilo nazbierať veľké množstvo skúseností z medzinárodného predaja a taktiež vybudovať nesmierne veľkú sieť kontaktov. Myslíme si, že naše skúsenosti a obchodné zručnosti v spojení s hráčovým potenciálom, dávajú predpoklad hráčovej úspešnej kariéry.

S mnohými klubmi v Európe máme výborné profesionálne vzťahy. Kluby poznajú štýl práce našej agentúry, našu dobrú orientáciu sa na svetovom futbalovom trhu a preto nás taktiež kluby využívajú aj ako sprostredkovateľov pri prestupoch hráčov.

Medzinárodná futbalová agentúra STARS & FRIENDS je dlhodobo najväčšou a najznámejšou futbalovou agentúrou na Slovensku. Svoje renomé má aj na medzinárodnej úrovni, je zaraďovaná medzi top najvplyvnejšie futbalové agentúry Európy.

Zakladateľom a majiteľom agentúry je Karol Csontó - bývalý futbalista, dnes top manažér a filantrop. V STARS & FRIENDS aktuálne pracuje 30 profesionálov, s ktorými sa bližšie môžete zoznámiť tu.

 

Karol CSONTÓ a jeho príbeh

STARS & FRIENDS som založil s jediným cieľom. Pracovať s najlepšími, pomôcť im vo futbalovej kariére a dostať ich na špičkovú úroveň.

Aktívnu hráčsku kariéru som ukončil ako 22-ročný a už ako futbalista s vyštudovanou Ekonomickou univerzitou som pomáhal spoluhráčom riešiť veci okolo tréningov a ekonomických vzťahov. Neskôr som radil spoluhráčom aj v oblasti investovania a pomáhal pri transferoch.

Postupne som svoj cieľ začal napĺňať a v roku 2001 som zrealizoval svoj prvý veľký transfer – dostal som Szilárda Németha do FC Middlesborough. Mojím snom bolo vytvoriť nádejným športovcom ideálne podmienky pre ich športový rast. A to sa mne a môjmu tímu podarilo. Spoločnosť STARS & FRIENDS som založil v roku 2005 a vybudoval som rešpektovanú agentúru, ktorá vo svete futbalu patrí k veľmi vplyvným agnetúram.

Aktívne pôsobíme už v 9 krajinách a hráčov zastupujeme po celom svete. Ako agentúra sme stáli pri niektorých z najväčších futbalových prestupov v rámci Európy. Zo slovenských hráčov sme pomohli Martinovi Škrtelovi do Liverpoolu a Fenerbahce Istanbul, Milanovi Škriniarovi do Interu Miláno, Lászlovi Bénesovi do Borussie Mönchengladbach, Tomášovi Hubočanovi do Marseille, Jurajovi Kuckovi do AC Miláno aj Matúšovi Berovi a Jánovi Ďuricovi do tureckého Trabzonsporu. Naša agentúra realizovala aj lukratívny prestup Petra Čecha do londýnskeho Arsenalu a transfer mladého chorvátskeho hráča Ante Palaversu do anglického Manchester City.

Všetky moje vedomosti týkajúce sa futbalu mi do dnešného dňa potvrdzujú, že ak chce byť hráč úspešný, potrebuje trénovať, hrať a plne sa sústrediť iba na svoju športovú kariéru. Práve preto naša agentúra poskytuje hráčom komplexný servis profesionálnych služieb. Chcem, aby sa hráč mohol sústrediť iba na výkon, my sa mu postaráme o všetko ostatné.

Tak ako futbalista je súčasťou tímu, tak aj my v agentúre sme jeden tím a ja si uvedomujem, že najväčším kapitálom STARS & FRIENDS sú práve moji kolegovia. Aj vďaka ich profesionalite sa neustále zlepšujeme. Našou úlohou je urobiť všetko preto, aby bol hráč, ktorého zastupujeme, maximálne spokojný a úspešný.

 

Fair play. Disciplína. Tímová práca. Rešpekt. Osobnosť. Dôvera. Sila.
Tvrdá práca. Ráznosť. Boj.