Matúš BERO smeruje do Bundesligy

 

Slovenský futbalový reprezentant, 27-ročný stredopoliar Matúš BERO, odchovanec AS Trenčín  v júni ukončil spoluprácu s holandským futbalovým klubom Vitesse Arnhem, kde pôsobil od sezóny 2018/2019. K 1. júlu sa tak stal voľným hráčom.

Za holandský klub Matúš odohral 172 zápasov, v ktorých strelil 27 gólov a pridal 20 asistencií. V poslednom roku svojho pôsobenia v Holandsku sa stal kapitánom tímu.

VfL Bochum 1848 patrí medzi tradičné nemecké futbalové kluby hrajúce v rámci najvyššej nemeckej futbalovej súťaže – Bundesliga. V minulosti v ňom pôsobil aj bývalý slovenský reprezentant Stanislav Šesták.  

Karol Csontó, agent: ,,Logickým vyústením veľmi dobrých výkonov zo strany Matúša vo Vitesse bolo ísť ďalej a dostať sa vyššie. Ponuky prichádzali z viacerých trhov, ale prioritou v jeho prípade bolo Nemecko, alebo Anglicko. Napokon prišlo rozhodnutie pre nemecký klub VfL Bochum s ktorým sme podpísali kontrakt na 3 roky.“  Tiež dodal: ,,Len dnes Matúš absolvoval zdravotné testy a čo najskôr sa pripojí ku klubu. Na novej futbalovej ceste držíme Matúšovi palce.“ 

A čo na novú etapu hovorí Matúš? ,,Je pre mňa cťou stať sa súčasťou Bochumu. Veľmi si vážim túto príležitosť a budem robiť všetko preto, aby som podával čo najlepšie výkony.“

 

Najnovšie správy