Výbuch Žiliny, remíza Trnavy

 

Belgický klub KAA Gent hostil v druhom kole kvalifikácie MŠK Žilina a svoju pozíciu favorita potvrdil viac ako by si klub želal. Zápas sa skončil víťazstvom Gentu 5 : 1. Budúci týždeň Žilinu čaká odveta, klub sa prakticky už iba rozlúči so súťažou.

Zápas hodnotil pre RTVS náš kolega, futbalový expert Róbert Paldan.

„Gent bol na inej úrovni. Na ihrisku bolo vidno výrazný a priepastný rozdiel. Žilina narazila na súpera, ktorému nemala šancu vzdorovať.“ 

 

Zdroj foto: TASR
Zdroj foto: TASR

 

Druhé kolo Európskej konferenčnej ligy včera odohral aj Spartak Trnava a z Lotyšska si priviezol za remízu 1 : 1 bod. Súperom mu bol lotyšský klub FK Auda. O jediný gól Spartaku sa už v 7. minúte zápasu postaral hráč našej agentúry Sebastián Kóša. "V úvode mali šancu, ale potom sme sa dostali do zápasu a strelili sme rýchly gól. Štandardky sme nacvičovali, Procházka to vrátil dnu a ja som si loptu dosledoval a skóroval. Pre nás to bol fyzicky náročný zápas, ale darilo sa nám vykrývať priestory. Až na jednu situáciu sme riešili situácie dobre."

Odveta je na programe vo štvrtok 3. augusta na Štadióne Antona Malatinského v Trnave. Víťaz zápasu nastúpi v 3. predkole proti lepšiemu z dvojice Lech Poznaň - Kauno Žalgiris.

 

Najnovšie správy