Tomáš Bobček smeruje s Lechiou do najvyššej poľskej súťaže
Zdroj foto: Archív Tomáš Bobček

 

Tomáš Bobček (22) je odchovanec MFK Ružomberok a do poľského klubu KS Lechia Gdańsk prestúpil v septembri 2023. Lechia prišla minulý rok o miesto v najvyššej poľskej lige a tak túto sezónu klub bojoval o návrat do Extraklasy. Podarilo sa a my sme sa v tejto súvislosti na pár vecí Tomáša opýtali.

 

Klub Lechia Gdaňsk, sa po roku vracia do najvyššej poľskej súťaže Extraklasa. Ty v klube pôsobíš od septembra 2023 a bez zbytočnej skromnosti môžeme skonštatovať, že si pre klub obrovským prínosom. Ako v klube prežívate návrat do najvyššej ligy? Máte veľké ambície?

Áno, do Lechia Gdańsk som prišiel v septembri 2023 a za ten necelý rok sa všetko udialo veľmi rýchlo. Od môjho prestupu až po postup do ekstraklasy. Som veľmi rád, že sa nám to podarilo a z roka na rok sa vracia Lechia tam kde patrí, teda do najvyššej ligy. Či som bol prínosom, musia vyhodnotiť tréneri a majiteľ klubu, ale snažil som sa robiť to čo viem a pomôcť v každom zápase čo najviac. V klube teraz panuje naozaj dobrá nálada a radosť všetkých čo pracujú v klube a samozrejme fanúšikov, ktorí nám robia na štadiónoch úžasnú atmosféru. O našich ambíciách v Extraklasa sme ešte v klube nehovorili, ale určite si ciele stanovíme.

V zápase proti Krakovu, v ktorom sa rozhodlo o návrate do Extraklasy si nenastúpil, nevideli sme Ťa ani na striedačke. Prečo?

Pred zápasom s GKS Tychy som zle skočil a reakciou bol opuch kolena. Ale nič vážne sa nestalo, potreboval som oddych. Dva zápasy som tak vynechal. V tom najbližšom by som mal nastúpiť.

(pozn. Najbližší zápas sa bude hrať v nedeľu 19.5. proti Arka Gdyňa)

Od Tvojho príchodu do klubu máš na konte 9 gólov, 3 asistencie. Spokojný?

Určite som rád za každý gól a asistenciu čo som dal, ale keď sa teraz obzriem dozadu tak nie som úplne šťastný, lebo som mal veľa možností dať tých gólov ešte viac. Som na seba prísny.

Ako sa v klube cítiš? Z mediálnych výstupov pôsobia hráči spolu s trénerom ako rodina. Spočíva Váš úspech aj v tom ako spolu držíte?

Ja sa cítim v klube super. Sme naozaj dobrá partia, či na ihrisku alebo aj mimo neho. Myslím si, že naša súdržnosť a dobré vzťahy sa pretavujú aj na ihrisko.

Si odchovancom MFK Ružomberok, ak by si komplexnejšie porovnal prácu v kluboch, v čom vidíš zásadný rozdiel? 

Neviem takto povedať v čom je rozdiel, lebo v Ružomberku sme mali tréningy inak nastavené. Možno by som povedal, že tréningy sú intenzívnejšie, aj keď v Ružomberku sme trénovali naozaj dosť, čiže tu mi to príde veľmi podobné. Ale veci ako sú regenerácia, alebo rôzne  doplnkové aktivity sú tu na lepšej úrovni.  

Čakajú Vás ešte dva zápasy, potom koniec sezóny. Ako budeš tráviť voľno?

Áno, čakajú nás dva zápasy, z toho jeden veľmi dôležitý, derby proti Arka Gdyňa. Po sezóne by som určite rád išiel k moru, aby som si poriadne oddýchol a načerpal sily do novej sezóny.

 

 

Najnovšie správy

Je známe kto pocestuje na EURO 2024

Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Francesco Calzona predstavil konečnú nomináciu 26 hráčov na Majstrovstvá Európy 2024 v Nemecku.

8. jún 2024