Samuel Bagín: Chcem pravidelne hrávať a podávať stabilné výkony každý zápas
Zdroj foto: AS Trenčín

 

Samuel Bagín, stále len 19-ročný obranca, odchovanec This is my sen Academy podpísal nedávno 3 a pol ročný kontrakt s materským klubom AS Trenčín. Samuel bol kapitánom majstrovskej 19ky, ktorá účinkovala aj v mládežníckej Lige Majstrov. Je členom našej agentúry a my sme sa ho spýtali na jeho  pocity, očakávania a plány.

*****

1. Do Áčka (AS Trenčín) si plynule prešiel z 19ky. So svojím materským klubom si minulý týždeň podpísal nový kontrakt na 3 a pol roka. Samozrejme, ešte raz Ti v mene celej agentúry gratulujeme. Ako to celé vnímaš a čo od nasledujúcich 3 rokov očakávaš?

Som veľmi rád za dôveru, ktorú mi klub prejavil takýmto spôsobom a predĺžil so mnou zmluvu o 3 a pol roka. Nasledujuce roky by som si chcel zahrať s Trenčínom európsku ligu a aj keď to je v silnej konkurencii tímov náročné rád by som sa s klubom tešil z majstrovského titulu. 

2. Pri podpise prvého profesionálneho kontraktu v decembri 2021 si v jednom z rozhovorov povedal, že si od detstva sníval o tom, že sa raz dostaneš do prvého mužstva. Čakal si, že sa Ti to splní tak skoro? Aká je Tvoja ďalšia méta? Stále snívaš?

Nepovedal by som, že som to čakal. Skôr to vnímam ako odmenu za moju tvrdú prácu v tréningoch a výkonoch na ihrisku. V 19ke sme počas  majstrovskej sezóny tvorili neuveriteľnú partiu s chalanmi, či už na ihrisku alebo mimo neho. Za to som nesmierne rád. Ďalšia méta? Tak samozrejme pravidelne hrávať a podávať stabilné výkony každý jeden zápas a dúfam, že raz, keď budem na to pripravený, odídem hrať niekam do zahraničia. Verím, že všetok ten čas, ktorý dávam futbalu, mi raz futbal vráti. (úsmev)

3. Napriek mladému veku máš na konte účinkovanie na MS do 20 rokov v Argentíne, 20 ligových štartov, si pravidelným účastníkom reprezentácie U19, čo vnímaš ako najdôležitejšie v Tvojom futbalovom smerovaní.

Určite je to súhra viacerých faktorov. Rozhodne by to nešlo bez tvrdej driny a podpory rodiny. Všetko, čo sa mi vo futbale deje, vnímam ako cennú skúsenosť, ktorá mi môže pomôcť v mojej futbalovej kariére.

Zdroj foto: Samuel Bagín / Zo súboja v reprezentačnom zápase proti Českej republike
Zdroj foto: Samuel Bagín / Zo súboja v reprezentačnom zápase proti Českej republike

 

4. AS Trenčín je aktuálne v našej najvyššej ligovej súťaži na 7. mieste. Posledný zápas (s MFK Ružomberok) ste prehrali. V minulej sezóne ste skončili na 10. mieste a hrali ste v skupine o udržanie. Prečo sa Vám nedarí atakovať prvú päťku?

Áno, momentálne sú výsledky nie podľa našich predstáv a faktom je aj to, že sme z posledných 6 zápasov 5 krát neskórovali. Stále je medzi nami a piatou Podbrezovou rozdiel len 1 bod. Myslím si, že je len otázka času, kedy sa dostavia výsledky. Stále máme pred sebou sedem  zápasov v hlavnej časti. Do zimnej prestávky nás čakajú tri zápasy a na jar ešte štyri. Budeme sa snažiť získať čo najviac bodov, aby sme sa dostali do prvej šestky. Ako tím na to určite máme.

5. Ako budeš tráviť nadchádzajúce vianočné sviatky? Zimné športy, oslava Nového roka, exotická dovolenka, máš už plány?

Vianočne sviatky budem tráviť v kruhu najbližších. Teším sa na sviatočnú večeru a čas strávený s rodinou. Lyžovanie obmedzím, keďže som mal problémy s kolenom. Korčuľovanie mi moc nejde, tak to vidím na nejaký dobrý wellnes pobyt s mojou partnerkou.

Ďakujeme za rozhovor a želáme veľa futbalových aj osobných úspechov.

Najnovšie správy

Je známe kto pocestuje na EURO 2024

Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Francesco Calzona predstavil konečnú nomináciu 26 hráčov na Majstrovstvá Európy 2024 v Nemecku.

8. jún 2024