Ján Ďurica pokrstil svoju knihu pivom a trávou
Zdroj foto: TASR

 

Svoju autobiografiu napísal so športovým  komentátorom Marekom Arpášom. Ďurica má za sebou bohatú futbalovú kariéru. S  Artmediou Petržalka si zahral skupinovú fázu Ligy majstrov, zažil Majstrovstvá sveta aj Majstrovstvá Európy. Okrem slovenských klubov pôsobil ruskom FK Saturn, neskôr Lokomotiv Moskva, v tureckom Trabzonspore, Dukle Praha aj v nemeckom Hannoveri.

V slovenskej reprezentácii si ho fanúšikovia pamätajú najmä z legendárnej stopérskej dvojice, ktorú tvoril s Martinom Škrtelom. Kniha ponúka zaujímavé čítanie o vzťahoch so spoluhráčmi a trénermi, opisuje zákulisie slovenskej reprezentácie. Dozvieta sa mnoho vecí, o ktorých doteraz Jano nehovoril. Spomína aj na obdobie po skončení kariéry, ktoré pre neho nebolo jednoduché. 

Ján Ďurica: "Na konci kariéry som mal zdravotné problémy so srdcom. Nedohral som pre to ani jeden zápas, pichalo ma pri srdci. Bola to bolesť a bál som sa o život. Aj o tom sa dočítate v knihe."

 

 

V knihe nájdete komentáre spoluhráča Martina Škrtela, futbalového agenta Karola Csonta, ktorí sa zúčastnili aj krstu knihy, ale aj ďalších, ktorí ho sprevádzali počas jeho futbalovej kariéry.

Sme presvedčení, že pri čítaní sa nudiť nebudete. Knihu si môžete kúpiť v kamenných predajniach kníhkupectiev ako aj prostredníctvom e-shopov.

Gratulujeme a želáme knihe veľa spokojných čitateľov!

Najnovšie správy

Je známe kto pocestuje na EURO 2024

Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Francesco Calzona predstavil konečnú nomináciu 26 hráčov na Majstrovstvá Európy 2024 v Nemecku.

8. jún 2024