Futbalový kemp 2023 plný zážitkov

 

S našimi hráčmi vekovej kategórie do 18 rokov sme absolvovali 3. ročník futbalového kempu. Strávili sme spolu štyri parádne dni vo Vysokých Tatrách, v Tatranskej Lomnici, v príjmenom prostredí drevených zrubov Wellness Cottage Ceder

Vždy sa snažíme zostaviť program zážitkovo, edukačne a efektívne, aby si chlapci z neho odniesli veľa užitočného. Tento rok nebol výnimkou a veríme, že to čo sa dozvedeli, čo zažili, im pomôže v ich napredovaní.

Prvý deň sme začali obedom a zaujímavými prednáškami. Medzinárodne pôsobiaceho futbalový rozhodca Filip Glova, držiteľa certifikátu FIFA  vysvetlil chlapcom rôzne situácie na ihrisku z pohľadu rozhodcu, kondičný a silový tréner z tréningového centra ELIX Performance Center Christián Stankovič sa venoval teórii cvičenia pri kondično-silových tréningov. 

Po prednáškach bol čas na oddych, ktorý chlapci využili na pobyt vo welnesse a bazéne.

Naplánovaná túra na Vodopády studeného potoka nám žiaľ pre silný dážď nevyšla a tak sme sa zabávali v interiéri (ping-pong, biliard, bazén)

Prednáška o prevencii zranení a poúrazových cvičeniach od fyzioterapeutky Ivety Holešovej z medicínskeho centra SPAKLINIK pokračovala individuálnymi konzultáciami.

Bývalý slovenský reprezentant a hráč našej agentúry Ján Ďurica s nami strávil celý kemp. Zúčastnil sa s chlapcami aktivít a na besede im porozprával o svojej futbalovej kariére. Bolo to veľmi zaujímavé rozprávanie. V sobotu sa k nám pripojil aj zakladateľ agentúry a jej majiteľ Karol Csontó, ktorého dlhoročné skúsenosti zo sveta futbalu a biznisu vždy garantujú pútavé rozprávanie. 

Tretí deň sme si užili na FootGolfe vo Veľkej Lomnici a bola to naozaj zábava. Miesto golfovej palice noha, miesto malej golfovej loptičky futbalová lopta. Poobede absovovali chlapci dve prednášky. Dôležitosť atletického tréningu v živote futbalistu vysvetlila trénerka atletiky Daniela Falat Leütterová a o správnom stravovaní športovca hovoril odborník na výživu Matej Suchárek.

Kemp sme ukončili, ako inak, než parádnym tréningom na futbalovom ihrisku v prekrásnom prostredí Tatranskej Lomnice.

Máme radi našu prácu, našich chlapcov a veľmi nás teší stáť pri nich. Vidieť ich spokojnosť a napredovanie je pre nás odmenou, ale stojíme pri nich aj v tých opačných prípadoch, s ktorými sa počas života určite stretnú.  

 

Najnovšie správy