Fredrik Sjøvold:  Bude to zaujímavý rok!

Máš za sebou ťažkú sezónu, no víťazstvo v nórskej najvyššej futbalovej lige určite potešilo. Ako vnímaš svoje výkony v tejto sezóne? Samozrejme, gratulujem, je to veľká vec.

Áno, bolo to ťažké, ale držali sme spolu ako tím a nakoniec sme dokázali vyhrať ligu a postúpiť v Európe, čo nás veľmi potešilo.

Len pár dní po finále ligy ste hrali finále Nórskeho pohára proti Molde FK, kde vám víťazstvo uniklo o jeden gól. Nepomohla ani domáca atmosféra. Zaregistrovala som sťažnosť fanúšikov na rozhodcu. O čo išlo a ako celkovo hodnotíš zápas?

Myslím si, že väčšina našich fanúšikov bola naozaj sklamaná z rozhodnutia rozhodcu v predĺžení, ktorý mohol poslať zápas do predĺženia. Ale ak mám byť úprimný, myslím si, že sme si aj tak zaslúžili prehrať. Hrali sme slabo a nevytvorili sme si dostatok šancí. Dúfame, že budúci rok budeme opäť vo finále pohára, aby sme sa mohli ukázať z lepšej stránky.

Poďme k európskemu futbalu. Minulý týždeň sa hrali finálové zápasy. Váš klub aj Bruggy už mali istý postup do jarnej sezóny. Na pôde súpera ste prehrali 3:1. Sú takí dobrí alebo ste urobili chyby? S čím ste cestovali do Belgicka?

Myslím si, že klub Bruggy je skutočne silný tím s dobrými individuálnymi hráčmi, čo sa naozaj ukázalo v prvom polčase. V druhom polčase sme sa lepšie dostali do hry a pokojne sme mohli streliť gól alebo aj dva, aby bol zápas zaujímavejší. Nakoniec mám pocit, že to bola ich individuálna kvalita, ktorá rozhodla o zápase.

Málokto na Slovensku pozná mesto Bodo a to, že leží prakticky za polárnym kruhom. V podstate to máte asi všade ďaleko. Zvykol si si na dlhé cesty?

Áno, najbližší klub našej najvyššej ligy je vzdialený 7 hodín jazdy autom. Preto musíme na každý vonkajší zápas letieť. Jemne povedané, na lietanie som si musel zvyknúť. Bodø je v zime fascinujúco chladný, keď príde studená zima, naozaj cítite, že je za polárnym kruhom!

Aké sú tvoje najbližšie plány ohľadom tvojej futbalovej kariéry? Kde sa vidíš o dva roky? Máš niečo, čo chceš dosiahnuť?

Teraz sa teším na sezónu 2024 s Bodø/Glimt, ktorá by mohla byť veľmi zaujímavá. Čakajú nás skvelé zápasy a ja dúfam, že zabojujem o  miesto v zostave a že o dva roky už budem tvroiť základ nášho tímu. Určite je aj méta účinkovania v zahraničnin klube niekde južnejšie. Real Madrid je môj obľúbený klub.

Poďme do blízkej budúcnosti, čo čaká váš klub na jar?

Vo februári nás čaká zápas proti Ajaxu v konferenčnej lige. Dúfam, že ich porazíme a postúpime, aby sme mohli dotiahnuť náš sen vyhrať konferenčnú ligu. Predtým sme porazili Besiktas a Rím. Takže vieme, že naše schopnosti sú dobré, ak dokážeme hrať na našej najlepšej úrovni.

Ako sa chystáš stráviť vianočné sviatky a príchod Nového roka?

Na Nový rok musím byť bez zranení a bojovať o miesto v základe nášho tímu. Takže bude to viac o relaxe. Teším sa na kvalifikáciu Ligy majstrov, ktorá sa začne v júni. Možno sa tento rok dostaneme do skupinovej fázy Ligy majstrov? To by bol splnený sen. Tiež dúfam, že tento rok budem môcť tráviť viac času s rodinou a priateľmi a budem pokračovať v hraní za nórsky tím U21. Bude to zaujímavý rok!