Martin Škrtel ukončil hráčsku kariéru.

„Nevedel som si predstaviť život bez futbalu, ale je čas začať sa riadiť rozumom, nie srdcom.“

Martin Škrtel dnes so slzami v očiach oznámil koniec svojej hráčskej futbalovej kariéry, ktorú ukončí v zápase proti Dunajskej Strede. Ako sám uviedol: „Aj v tomto veku stále mám mužstvu čo ponúknuť  a mohol by som hrať na vrcholnej úrovni. Ale potom je tu zdravotný stav. Mám problémy s platničkami, obmedzujú ma nielen vo futbalovom, ale aj v osobnom živote. Nepamätám si deň, ktorý by som strávil bez bolesti. Tréningy a zápasy som v posledných mesiacoch hral pod tabletkami a injekciami. Preto som sa musel rozhodnúť, že zápas s Dunajskou bude posledný. Posledný nielen v Spartaku, ale aj v kariére.“ 

TASR

FOTO: TASR / Lukáš Grinaj

Martin Škrtel odštartoval svoju futbalovú kariéru v roku 2002 v AS Trenčín. V rokoch 2004 - 2008 pôsobil v klube Zenit Petrohrad, s ktorým získal aj ruský titul.

Od roku 2008 hral v klube FC Liverpool, kde strávil osem rokov a s klubom získal aj ligový pohár.

V tureckom futbalovom klube Fenerbahçe SK odohral tri sezóny a v roku 2020 s klubom İstanbul Başakşehir F.K oslávil turecký titul.

Reprezentáciu obohatil v roku 2004 a v národných farbách odohral viac ako 100 zápasov. V rokoch 2012 až 2018 bol kapitánom slovenského národného tímu.

Zúčastnil sa aj MS v roku 2010 (JAR) a v roku 2016 ME, ktoré sa konali vo Francúzsku.

Len pred dvomi týždňami sa so svojim aktuálnym klubom FC SPARTAK TRNAVA  stal víťazom Slovenského pohára.

kariéra

FOTO: SPORTNET

Čo bude ďalej?

 „Celý život som robil futbal a momentálne si neviem predstaviť, že by som s ním nadobro sekol. S majiteľmi i prezidentom sme sa už bavili o mojom pokračovaní v klube. Nedostali sme sa ku konkrétnymi funkciám, no kariéru som zavŕšil v Trnave a bolo by asi logické, keby som vo futbalovom dianí pokračoval práve tu. Je to ešte čerstvé,“ povedal Martin a s úsmevom podotkol, že verí, že niečo v talóne má aj Karol Csontó (majiteľ agentúry STARS & FRIENDS a Martinov agent).

Karol, Martin

Karol Csontó a Martin Škrtel

Legendy odchádzajú, mladé talenty prichádzajú. Tak to je, taký je život, taký je šport. My v STARS & FRIENDS ostávame s Martinom v kontakte a sme presvedčení, že aj naďalej (aj keď nie na hráčskom poli) bude vo futbale prínosom.

Ďakujeme, že si robil futbal krajším!

Najnovšie správy