Ján Bernát pre STARS & FRIENDS: “Ambície nám nechýbajú.“

Ján Bernát, 21 ročný útočník klubu KVC Westerlo, zverenec našej agentúry, si zahrá najvyššiu belgickú futbalovú ligu. A my sme boli na pár vecí zvedaví.

 

Fantastický výkon klubu KVC Westerlo a samozrejme aj Tvoj Janko. Ešte raz gratulujeme. Po remíze na domácom štadióne, kde ste hostili klub RWDM Molenbeek, ste sa stali s 55 bodmi v tabuľke víťazom 1B. belgickej pro ligy a zabezpečili ste si tak postup do najvyššej profesionálnej ligy v Belgicku (Jupiler League). V 32. minúte v 1.polčase si skóroval. Pýtať sa na pocity, je asi zbytočné, ale predsa. Radosť? Zadosťučinenie? Výdych? Ako to celé vnímaš?

Ďakujem veľmi pekne. Myslím že každému z nás odľahlo pred dvoma týždňami,  keď sme zistili že sme majstri lebo to bol náš veľký cieľ od začiatku sezóny. Mať trofej v rukách bol úžasný pocit a budem na to spomínať ešte veľmi dlho. Myslím že sme si to zaslúžili za výkony ktoré sme podávali. 

V belgickom Westerlo prežívaš úspešné a veľmi produktívne obdobie. Tvoj klub sa zaradil medzi elitu a neskromne treba povedať, že aj Tvojim obrovským pričinením (bilancia 9 + 5 ) Zdá sa, že Tvoja intuícia pri prestupe z MŠK Žilina do belgickej druhej ligy nesklamala, ako to hodnotíš s odstupom času?

Hodnotím to veľmi pozitívne, som rád za krok ktorý som urobil. Zo začiatku to nikdy nie je ľahké. Ale cítim že som sa za ten rok veľa naučil a zase sa posunul, z čoho mam veľkú radosť a navyše sa podarilo splniť cieľ s ktorým som prichádzal, čiže vybojovať postup.

                                                        KVC

                                                                    Zdroj foto: KVC Westerlo

V Belgicku pôsobíš 8 mesiacov.  Podľa Tvojho výkonu usudzujeme, že si plne aklimatizovaný a že prostredie Ti vyhovuje.  Priblíž nám trochu atmosféru, aj tú klubovú, ale aj Tvoj bežný deň v Belgicku.

Áno už som sa zabýval, cítim sa dobre. Máme veľmi dobrú partiu a kolektív čiže atmosféra je výborná, samozrejme že aj výsledky tomu dopomohli. Môj bežný deň začína spoločnými raňajkami na štadióne o 8:30 nasleduje individuálna rozcvička, potom spoločná rozcvička s tímom a tréning začíname o 10:30. Obed máme o 13:00 a poobede sú to väčšinou nejaké meetingy ohľadom taktiky a regenerácia. Potom idem domov a väčšinou oddychujem, pozerám TV alebo telefonujem domov ak nie sú blízki so mnou v Belgicku.

S postupom medzi elitu sa mnoho vecí zmení. Mení sa zásadne niečo v klube? (prístup, tréningy,...) U Teba konkrétne?   

Nemyslím že by sa tréningy alebo spôsob práce mali meniť. Je možné že budú zmeny v kádri, to uvidíme. Mení sa to, že musíme byť ešte viac pripravení a koncentrovaní lebo úroveň ligy je oveľa vyššia. Veľmi sa na to teším a verím že budeme úspešní. 

                                                             Bernát

                                                                         Zdroj foto: KVC Westerlo

Čo najbližšie KVC Westerlo čaká? Pomenovali ste si nejaké méty?  

Prvá sezóna by mala byť stabilizačná, aby sme sa nenamočili do bojov o záchranu, ale samozrejme sa budeme snažiť o čo najlepší výsledok. Klub má plány v najbližších rokoch bojovať o európske priečky, takže ambície nám nechýbajú. Uvidíme ako sa to podarí naplniť. Ja budem chcieť samozrejme napredovať a ukázať kvalitu v ťažkej súťaži, čiže bude to výzva, na ktorú sa teším.

Ešte raz srdečne gratulujeme, máme obrovskú radosť. Prajeme Ti pevné zdravie a radosť z futbalu. My ju aj vďaka Tebe máme.

Ďakujem vám ešte raz, držte sa a príjemný deň prajem. 

JB

 

Autor: STARS & FRIENDS

Najnovšie správy