Titul Česko-slovenských majstrov patrí Žiline

Včera sa na štadióne v Púchove hral duel 17-ročných futbalistov MŠK Žilina a SPARTA Praha v rámci Česko - slovenského pohára. Chlapci hrali už od začiatku výborne, pracovali s loptou a už v 16. minúte mali vážnejšiu šancu. Videli sme aj parádnu prihrávku Kristiána Stručku z ktorej bol gól a Žilina viedla 1 : 0. Od Ferka Kóšu to mohol byť gól do šatne. Z jeho samostatného nájazdu na brankára bolo cítiť gól, ale žiaľ tesne minul. Prvý polčas tak skončil 1 : 0.

František Kóša v druhom polčase svoju šancu už nezahodil a zvýšil vedenie mladých šošonov na 2 : 0.Sparta sa ale otriasla a do konca druhého polčasu vyrovnala na 2 : 2 a boli z toho pokutové kopy. Penaltu premenil aj Samuel Chlepko, hráč našej agentúry a prispel tak k víťazstvu.

Bolo to napínavé a tesné, ale napokon sa z výhry tešili mladí šošoni, a my hovoríme, že zaslúžene. Tešíme sa samozrejme z úspechu našich hráčov.

Turnaja sa zúčastnili aj dvaja ďalší hráči našej agentúry Peter Šinko a Martin Klaučo.
Vo výbere MŠK Žilina / U19 nechýbal Timotej Hranica.

Gratulujeme trénerovi Danielovi Valachovi a celému tímu k zisku pohára.

Zdroj: MŠK Žilina / František Kóša v gólovej akcii
Zdroj: MŠK Žilina / tím počas penaltových rozstrelov