Bojnický rodák Juraj Kucka je ďalším Slovákom v anglickej Premier League.

09.Aug 2021

Juraj Kucka mieri na ostrovy. Jeho transfer do Premier League zrealizovala Agentúra Stars&Friends.

Tridsaťštyri ročný stredolpoliar a dlhoročný reprezentant SR Juraj Kucka sa stal novou posilou anglického FC Watford. Bývalý hráč Pražskej Sparty, tureckého Trabzonsporu a talianskych klubov zo série A-FC Janov, AC Milano a naposledy už vypadnutej Parmy Calcio mieri do jednaj z najťažších líg sveta - anglickej Premier League. S FC Watford sa dohodol na 2 ročnom kontrakte.

"Zahrať si v anglickej Premier League bol vždy môj sen a preto sa veĺmi teším, že sa mi to teraz podarilo. Nikdy nie je neskoro a to platí aj pri futbale.Bude to pre mňa veľká zmena a na túto výzvu sa veľmi teším. Každá suťaž má svoje špecifiká a ja som vľmi rád, že po nezabudnuteľných rokoch strávených v talianskej sérii A, kde som sa toho veľa naučil a futbalovo vyzrel budem mať skúsenosť aj s ostrovným futbalom," dodal Juraj Kucka.

Juraj je skúsený hráč so skvelou futbalovou kariérou. Preto jeho prestup do anglickej Premier League považujem za zaslúžené vyvrcholenie jeho úspešnej kariéry a futbalovej snahy, ktoré celé roky predvádza na ihrisku. Som presvedčený, že Juraj bude so svojimi bohatými futbalovými skúsenosťami pre anglický Watford prínosom," zhodnotiľ Karol Csontó, ktorý celý transfer realizoval.